A Jobbik egykori roma képviselője lesz Gyurcsányék új politikai igazgatója
„Feri mostantól nem csak Szentesért dolgozik” – fogalmazott a DK elnöke.
Az internetadó ügye ma még mindig többesélyes; hívei kellemetlen emberek, nehézsúlyú osztogatók, akiknek kedvét a csúnya beégések sem veszik el. A javasolt forma változhat, a pénzéhség nem fog.
„Mindenesetre mozgalmas heteket szenvedtünk meg a »minden idők legbetegebb kormányzati ötlete« címre eséllyel pályázó különadó ügyében. Coming outoltak például a támogatók, ők rögtön egy hallatlanul mocskos, ám jól ismert érveléstechnikával nem a vitába szálltak be, hanem az ellenoldalt próbálták elhitelteleníteni azzal, hogy védekezésüket egy jó érdekérvényesítő képességekkel rendelkező lobbi saját kis meccsének tüntették fel, melynek célja: kibújni az adózás alól.
Túl azon, hogy ez a nagyon ügyes lobbi százféle adót fizet már, többet között - figyeljünk csak! - kulturális járulékot az internetes reklámok után; és azon is túl, hogy az internetes iparág és az előfizetők jelenleg is a kulturális élet legfőbb támogatói (és fogyasztói) - igaz, ezt jelenleg nem pártkezelésben működtetett kasszákon keresztül teszik -; ez az övön aluli érvelés pont azt kerüli ki, ami az internetadó-ellenes koalíció fő mondanivalója. A különadót ugyanis azért ellenzi minden épeszű ember (valamint az EU), mert a nem internetezők, a digitális szakadék túloldalán lévők felzárkózási esélyeit rombolják az ily módon megnövelt költségek.
Ez a szakadék pedig az ország egyik legnagyobb problémája: a napokban megjelent egy felmérés, amely egészen elfogadható képet festett a hazai internetellátottságról, nemzetközi összehasonlításban is. Ha viszont belenézünk a részletekbe, igazán ijesztő valóság az, ami visszavicsorog ránk: a jó eredmények annak köszönhetők, hogy a riasztóan alacsony elterjedtségi mutatókat (százalékban még mindig az élboly felét sem érjük el) a bekötött csatlakozások viszonylag jó minősége és elfogadhatóbb ára ellensúlyozza. Ez ám a digitális szakadék, turbófokozatban.
Az ár persze csak nemzetközileg tud alacsonynak látszani, a távolmaradók mintegy felének még mindig drága mulatság az előfizetés - ez pedig már a Népszabadság megrendelésére készült Szonda-felmérés egyik megállapítása. A felmérés és a cikk egyébként alig leplezetten az internet megadóztatása mellett próbál - eléggé átlátszóan - érveket szolgáltatni. A lakosság többsége támogatja az internetadót - fenyegetnek leplezetlenül az írás utolsó mondatában (a közvéleménykutató hivatkozott kérdése egyébként nem is erre vonatkozott), mivel nagyjából ugyanannyian tartják elfogadhatónak a netadó mértékét, mint ahányan internet nélkül élnek az országban. (…)
Mindezzel együtt az internetadó ügye ma még mindig többesélyes; hívei kellemetlen emberek, nehézsúlyú osztogatók, akiknek kedvét a csúnya beégések sem veszik el. Ha kidobják őket az ajtón, visszajönnek az ablakon és fordítva. A javasolt forma változhat, a pénzéhség nem fog.”